Головна сторінка > Корм для собак > Довідник > Алергія на корм для собак: що допомагає проти свербіння, запалення шкіри та діареї?

 

Алергія на корм: що допомагає проти свербіння, запалення шкіри та діареї?

Запалення, свербіж і багато інших скарг - собаки так само страждають від алергії, як ми, люди. Вони також можуть мати алергії до певних впливів навколишнього середовища, або до певних інгредієнтів їжі. Якщо Ти сам страждаєш алергією, ти можеш сміливо уявити собі, як алергія знижує якість життя і Твого чотирилапого друга. Так що Ти можеш зробити, якщо у Твоєї собаки харчова алергія?

У цьому посібнику розглядаються наступні теми:

 • Непереносимість або алергія? І те, і інше може трапитися
  читати далі
 • Спеціальний сухий корм з білком комах для собак-алергіків
  читати далі

Це типові ознаки харчової алергії у собак

Твоя собака дуже часто втрачає шерсть, кусає лапи або дряпає вуха? Це лише деякі з багатьох ознак, які можуть вказувати на можливу алергію.

many dogs suffer from allergies nowadays

Також типовими є:

 • діарея
 • нудота
 • запалення вуха або слухового проходу
 • випадіння шерсті
 • запалена шкіра, так звані гарячі плями

Хоча симптоми зазвичай виникають, коли Твій собака має алергію на собачий корм, вони також можуть бути ознакою багатьох інших захворювань. Тому важливо, щоб у вас з'ясувалася їхня причина, яку зазначив ветеринар. Сверблячі ділянки, часто лизання і подряпини, і гарячі плями, наприклад, також можуть бути викликані зараженням кліща. Діарея і блювота також можуть бути викликані занадто швидкою зміною дієти, зіпсованою їжею або отрутою. Перед тим, як діяти раптово і змінити харчування Твоєї собаки, важливо визначити причину алергії. Алергія на корм для собак в основному виникає набагато рідше, ніж алергія на бліх, кліщів або пилок.

Непереносимість або алергія? І те, і інше може трапитися

Іноді мова йде про алергію на собачий корм, хоча це дійсно непереносимість. Ключова відмінність полягає в тому, що Твій собака контактував з алергеном у разі алергії, і в його тілі згодом з'явилися антитіла. Якщо вона знову вступає в контакт з алергеном, імунна система стає активною і викликає захисні реакції. Це призводить до надмірних реакцій, таких як свербіж або запалення. На відміну від цього, Твій собака реагує у разі нетерпимості відразу ж після першого контакту з алергеном. Останнє трапляється набагато частіше, ніж алергія на їжу собак. Проте, набагато важливіше для Твоїх подальших кроків, щоб з'ясувати, на які алергени Твоя собака реагує. Чи є алергія на корм або непереносимість - в обох випадках алерген більше не повинен виникати в раціоні Твоєї собаки.

Заходи під час алергії на корм для собак

Для того, щоб визначити алергію або непереносимість, а потім мати можливість давати правильний корм собакам, має сенс застосувати дієту виключення. Ви можете зробити це самостійно або за допомогою ветеринара.

 • Твій собака отримає корм лише з рідко використовуваним джерелом білків і вуглеводів.
 • Зазвичай екзотичні інгредієнти, такі як м'ясо страуса, коня або кози, використовуються для дієти виключення. Green Petfood використовує комах, які розводяться в ЄС для харчування собаки без алергенів. Вони є досі рідко використовуваним кормовим інгредієнтом і також сприяють сталому виробництву.
 • Ти повинен давати собаці корм для алергіків, поки не буде покращення. Це може тривати до 10 тижнів.
 • Після того, як симптоми зникнуть, необхідний провокаційний тест зі попередньою їжею. Так перевіряють, чи будуть повторно скарги.
 • Якщо це так, Ти повинен продовжувати давати собаці корм для алергіків, і буде видно, які джерела білків вона переносить або не переносить.

Таким чином, інгредієнти можуть бути ідентифіковані для харчування Твоєї собаки, на яке вона не реагує алергією.

Корм для собак-алергіків

Для травлення їжі не є обов'язковим вживання гіпоалергенних продуктів. Хоча в них в основному містяться інгредієнти, які в більшості випадків не викликають алергії або непереносимості. Однак, навіть такий спеціальний продукт не може виключити алергію з корму собаки, якщо він містить речовину, яку Твій собака не може переносити. Тому важливо, щоб Ти дав їй корм, який не містить алергену. З цієї причини дієта виключення також важлива, оскільки вона надає інформацію про те, на які інгредієнти реагує Твій собака. Для багатьох собак важливі білки, які містяться в зерні або м'ясі. Корм для собак, що не містить глютену, або продукт, який не містить деяких тваринних джерел білка, може бути рішенням дискомфорту Твоєї собаки. Для продуктів Green Petfood використовуються спеціальні інгредієнти, так що корм особливо добре переноситься, і алергія на типові інгредієнти для собачих кормів практично неможлива.

Наприклад:

 • Овес, ячмінь та інші злаки замінюються вуглеводними альтернативами, такими як картопля та горох.
 • Типовий тваринний білок з яловичини, курки або риби вилучено. Натомість високоякісні рослинні білкові джерела, такі як люпин або такі альтернативи, як комахи, забезпечують необхідні білки.
 • Природні додатки, такі як водорості і дріжджі, забезпечують оптимальне постачання поживними речовинами

Спеціальний сухий корм з протеїном комах для собак-алергіків

Для того, щоб найкращим чином годувати собаку, яка страждає на алергію, компанія Green Petfood розробила спеціальний продукт. Він містить комахи як альтернативне джерело протеїну

Причини та переваги:

 • Комахи до цього часу не використовувалися у виробництві кормів для домашніх тварин.
 • В інших культурах, наприклад в Азії, комахи цінуються протягом багатьох років як високоякісне джерело протеїну. Вони також мають багато цінних мінералів і жирних кислот, тому вони сприяють здоровій дієті Твого собаки.
 • На відміну від використання м'яса, виробництво кормів для тварин з комахами є менш шкідливим для навколишнього середовища. Це призводить до зменшення викидів парникових газів, меншого забруднення ґрунту, а витрати води значно нижчі.
 • Корм для собак-алергіків з протеїном комах є корисним як для навколишнього середовища, так і для людини. З одного боку, для виробництва необхідно використовувати менше сільськогосподарських земель. З іншого боку, споживання комах істотно нижче, ніж у звичайному виробництві м'яса, що може протидіяти нестачі ресурсів.

Без м'яса і зерна - це можливо?

Hunde können auch vegetarisch und getreidefrei ernährt werden

Якщо Твій собака реагує на білки зі злаків і м'яса, Ти запитаєш себе, чи буде здоровою дієтою корм без зернових і м'яса? Відповідь: так!
Завдяки їхньому генетичному розвитку, собаки є всеїдними, на відміну від своїх предків, вовків. Вони можуть їсти м'ясо, а також можуть їсти фрукти, овочі і зерно. З крохмалистими продуктами, такими як картопля або рис, вони не мають проблем. Науково доведено, що вони можуть переварити їх - набагато краще, ніж вовк. Щоб нагодувати свою собаку, є широкий спектр різних продуктів. Вирішальним у виборі є те, що Твій чотирилапий друг отримує всі поживні речовини, важливі для його здоров'я. Деякі продукти Green Petfood містять високоякісні рослинні інгредієнти, які оптимально пристосовані до потреб собак. Таким чином, вони добре підходять, уникаючи типових алергенів, таких як пшениця і м'ясний білок при харчовій алергії.