Головна сторінка > Корм для собак > Довідник > Безглютенове харчування – це найкращий вибір для моєї собаки?

 

Чи є беззерновий корм для собак найкращим вибором для мого собаки?

Якщо Ти думаєш про їжу для дієти, яка відповідає виду Твоєї собаки, Ти, напевно, не будеш думати про беззерновий насамперед, навіть якщо собака насправді їсть усе. Однак багато кормів містять досить високу частку різних зернових культур, таких, як ячмінь. Чи здорово це для собак? Ми дамо Тобі відповіді на це запитання.

 • Чи є беззерновий корм для собак обов'язковим?
  читати далі
 • Коли має сенс корм, який не містить зернових та є вегетаріанським?
  читати далі

Що таке беззерновий корм для собак?

Більшість продуктів для собак також містять пшеницю, жито, овес, ячмінь та інші зернові культури як додаток до їх вмісту в м'ясі. Їх додають або як борошно, або як пластівці зернових, тому що їх легше перетравлювати, ніж повні зерна. Проте, борошно із злаків, як правило, з ядра зернових злаків, тому в кормі відсутні багаті поживними речовинами оболонки. Високоякісні продукти складаються з подрібнених зернових культур, які короткочасно нагрівають і поміщають під пару для розпаду крохмалю. Цей процес дозволяє зберегти важливі поживні речовини, а зерно легко перетравлюється.
Якщо корм для собак не містить зерна, то це означає, що виробник відмовляється від усіх видів зерна, а замість цього використовує альтернативні джерела вуглеводів.

Наприклад:

 • Картопля
 • Батат
 • Горох
 • Амарант
 • Тапіока

Вони служать важливими постачальниками енергії, як і зерно. Твій собака потребує цього, щоб гратись з Тобою, бігати за своїми друзями або виконувати завдання. Крім того, вони постачають собаку вітамінами, мінералами та іншими важливими поживними речовинами

Чи є беззерновий корм для собак обов'язковим?

Багато власників собак вибирають корм для собак без зернових, оскільки вважають його більш доречним. Це правильно?

За:

 • Собаки походять від вовка, який, як відомо, є хижаком. Вони також люблять їсти м'ясо.

Проти:grainfree dog food contains e.g. potatoes

 • Собаки були приручені людьми, що також змінило їхні джерела харчування.
 • Вони можуть використовувати рослинний білок і перетравлювати крохмальний корм.
 • Наукові дослідження шведських дослідників показали, що собаки пройшли еволюційний розвиток протягом тисячоліття. Це змусило їх мати генетичну схильність до перетравлення крохмалю, що міститься в вуглеводах.
 • Якщо Ти добре знаєш свою собаку, Ти напевно знаєш, що вона є всеїдною, а також любить гризти банани, полуницю та інші фрукти, а ще і моркву, огірки та інші овочі. Іноді Ти повинен зупинити його, тому що він може їсти все, що є на Твоїй тарілці. І це, безумовно, не здорово, тому що деякі продукти є шкідливими для собак, наприклад, виноград, помідори і шоколад. Зерно, звичайно, не належить до цього списку.
 • Але він не лише любить їсти рослинну їжу, він може багато з неї перетравити і вона корисна для нього.
 • Крім того, навіть вовк не харчується тільки м'ясом. Щоб вижити в пустелі, він повинен їсти свою здобич цілком. У її шлунково-кишковому тракті в основному містяться рослинні складові, тож вовк також побічно отримує рослини зі своєю основною їжею.

Нерідко беззерновий корм для собак несвідомо пов'язують з високою часткою м'яса і, отже, асоціюють з правильним харчуванням. Однак "без зернових" означає в першу чергу, що в складі немає зерна. Зазвичай його замінюють картопля або горох.
Крім того, важливо знати, що м'ясна дієта для Твого собаки насправді не рекомендується, оскільки вона може призвести до небажаних наслідків. Рослинні компоненти надають вітаміни, мінерали та інші поживні речовини, яких немає в м'ясі. У випадку з беззерновими кормами для собак найкраще використовувати збалансовану суміш інгредієнтів, щоб Твій чотирилапий  друг був оптимально забезпечений поживними речовинами. Важливим є також те, щоб Ти годував якісним кормом. У ньому є високоякісні інгредієнти, які забезпечують правильну і оптимально дієту для Твого собаки.

Чому саме беззерновий корм для собак?

За допомогою попередніх пояснень можна легко зробити висновок, що Ти взагалі не шкодиш своєму собаці, якщо годуєш його кормом на основі зерна. Однак, беззерновий корм може стати необхідністю. Це може статися, коли у Твого собаки виникає алергія або він не переносить корм із зерновими.

Як Ти про це дізнаєшся? У більшості випадків тварини реагують шкірними реакціями, такими як свербіж і випадіння волосся. Однак може бути також, що їхні вуха запалюються, виникає діарея або виділяється дуже велика кількість калу. Останнє завжди є ознакою того, що корм має низьку засвоюваність. У будь-якому випадку за таких симптомів доцільно звертатися до ветеринара і перевіряти, чи справді вони були викликані кормом. Експерт також може допомогти визначити алергенні інгредієнти і дати Тобі поради для альтернативного годування.

У разі алергії на корм симптоми викликаються певним протеїном із зерна, наприклад, із пшениці або кукурудзи. Найбільш поширеними є алергія та непереносимість пшениці. Крім того, в окремих випадках може виникати целіакія або інші непереносимості. Це може викликати постійне запалення слизової оболонки кішківника і, як наслідок, діарею і втрату ваги. Такі непереносимості у собак зустрічаються рідко.

Крім зерна, інші інгредієнти кормів також можуть викликати реакції. До них належать соєві, а також тваринні білки з яловичини, свинини, птиці або риби. Ти можеш виявити таку алергію або непереносимість шляхом дієти виключення або з ветеринаром. Як правило, гіпоалергенний корм для собак вирішує цю проблему, оскільки він не містить певних інгредієнтів, які, як відомо, є ініціаторами алергії або непереносимості. Звичайно, він не містить зернових.

Сухий корм Green Petfood складається з альтернативних вуглеводних і білкових джерел, які рідко використовуються, а також вільні від сої та всіх штучних додатків. Тому ризик того, що Твій собака матиме непереносимість цього беззернового високоякісного корму для собак, або матиме алергію на нього, є дуже низьким. Однак, принципово не виключено, що інший інгредієнт може викликати певні реакції у тієї чи іншої тварини.

Коли має сенс корм, який не містить зернових та є вегетаріанським?

Green Petfood пропонує беззерновий вегетеріанський корм для собак. Тепер Ти запитуєш себе, чому Ти повинен згодовувати корм для собак, який взагалі не має м'ясної частини. Він Тобі підходить, якщо Твій собака особливо чутливий і реагує негативно на тваринні протеїни. Цей корм ідеально пристосований до дієти без м'яса і забезпечений всіма важливими поживними речовинами. Таким чином Ти можете годувати свого чутливого собаку ідеальним і здоровим кормом. Якщо собака сприймає цей спеціальний корм і є здоровим, Ти можеш годувати ним протягом усього його життям. Якщо Тобі потрібна порада щодо харчування Твого собаки, наші ветеринарний лікар Green Petfood може допомогти Тобі.

Якщо Ти хочеш годувати собаку вегетаріанським кормом, Ти можете це зробити, не вагаючись. Споживаючи різні рослинні білки, Твій собака ідеально задовольнятиме свої потреби у життєво важливих поживних речовин.