Головна сторінка > Корм для собак > Довідник > Гіпоалергенний корм

 

Допоможіть, у мого собаки алергія! Як може допомогти гіпоалергенний корм для собак?

Ти вже спробував численні види вологого та сухого корму, але Твій чотирилапий друг просто реагує на них погано. На додачу є скарги на шлунково-кишковий дискомфорт, шкірні висипання та проблеми з хутром. Відвідування ветеринара та зміна корму тут, зазвичай, неминучі. Як може допомогти гіпоалергенний корм для собак, можна знайти в нашому довіднику.

 • У цьому довіднику розглядаються наступні теми:
  • Що таке «гіпоалергенний корм для собак»?
   Що означає «гіпоалергенний» та який вплив він здійснює на Твого улюбленця?  Читати більше
  • Як Ти можеш визначити непереносимість певних інгредієнтів корму у собаки?
   Тут Ти можеш прочитати про найбільш часті симптоми:  Читати більше
  • Які речовини в кормі часто є алергенними?
   Ми підготували невеличкий огляд про алергени:  Читати більше
  • Що Ти можеш зробити для Твого собаки у випадку непереносимості корму?
   Ми розповімо Тобі, як Ти можеш допомогти собаці: Читати більше

Що таке «гіпоалергенний корм для собак»?

Як правило, деякі протеїни та білкові сполуки є ініціаторами алергічної реакції, тому важливо, щоб корм не містив цих протеїнів. Це як раз стосується гіпоалергенного корму для собак, тому що, як випливає з назви, в ньому міститься мало потенційно алергенних речовин. Часто алергічні білкові структури відсутні, а замість них використовуються альтернативи. Гіпоалергенний корм для собак від Green Petfood використовує високоякісний протеїн комах, оскільки це дуже рідкісне джерело білка. Через це ризик його непереносимості низький. Оскільки він має містити якомога менше алергенних речовин або зовсім не містить їх, гіпоалергенний корм для собак також не містить зернових. Це повнораціонний корм, який завдяки відбірним інгредієнтам та усуненню часто використовуваних джерел протеїну тваринного походження підходить для дорослих собак, та собак, які страждають на алергію.Завдяки своїм інгредієнтам та добавкам, таким як певні вітаміни та мінерали, гіпоалергенний корм для собак «InsectDog hypoallergen», як і всі інші сорти Green Petfood,створений для того, щоб Ваш собака був добре доглянутий. Для цього він був сертифікований DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство) і отримав оцінку «дуже добре».

Важливо, щоб Ви давали своєму домашньому улюбленцю не тільки гіпоалергенний корм для собак, але також, у випадку алергії на корми для собак, стежте за тим, щоб ласощі також не містили алергенних речовин. Навіть найменший собачий бісквіт може викликати симптоми алергії. Тільки в разі синергії гіпоалергенного корму та ласощів Ви зможете захистити свого собаку від алергенів. Ласощі не є абсолютно необхідними, щоб повноцінно та здорово годувати Вашого собаку. Вони в першу чергу призначені для винагороди та балування. З цих причин було б особливо гарно, якщо б Ви використовували високоякісну продукцію.

Як Ти можеш визначити непереносимість певних інгредієнтів корму у собаки?

Твій чотирилапий друг чухається або розлизує шкіру? Він втрачає шерсть, чи його шкіра почервоніла? Чи є його кал м'яким, водянистим або дуже твердим, та чи часто Твого собаку нудить? Ці симптоми можуть вказувати на те, що Твій собака страждає від алергії або непереносимості. Причиною цього є певні речовини, які викликають відповідну реакцію захисних систем організму. Вони називаються алергенами і зумовлюють появу різних симптомів.

Наприклад:

hypoallergenic dog food - what is that?

  • Свербіж в роті або на тілі
  • Здуття живота
  • Діарея
  • Блювання
  • Висипання на шкірі
  • Втрата шерсті
  • Крихкі пазурі

  В принципі, алергія у Твого собаки може викликатися різними чинниками.

  До яких відносяться:

  • Паразити, такі як блохи, кліщі або гельмінти
  • Гриби
  • Бактеріальні інфекції
  • Органічні сполуки
  • Стрес

Крім того, у багатьох випадках алергія також викликається кормом, оскільки він містить інгредієнти, які Твій собака не переносить або які вступають у боротьбу із захисною системою його організму. Більш конкретно – це інгредієнти, які містять протеїни. Тож, для того, щоб Твій собака не реагував на алергени активацією захисних механізмів, може допомогти так званий гіпоалергенний корм.

Які речовини в кормі часто є алергенними?

Загалом, Твій собака може мати алергією на всі компоненти сухого корму. Однак, існують типові речовини, що викликають алергію, зокрема протеїни тваринного походження та зернові. Якщо Твій собака не переносить пшеницю, ячмінь або інші зернові культури, корми для собак без зернових можуть бути для нього правильною дієтою. У цьому випадку зернові замінюються альтернативним джерелом вуглеводів, в основному картоплею. Якщо Твій чотирилапий улюбленець реагує на джерело протеїну або навіть на кілька інгредієнтів корму, гіпоалергенний корм для собак може бути найкращим вибором.

Можливі алергенні компоненти в сухому кормі:

 • Свинина, яловичина, курятина та інші види м’яса
 • Молочні продукти
 • Зернові
 • Соя

Алергія або непереносимість? Ти дійсно можеш поставити це питання, тому що часто обидва поняття використовуються як синоніми. Однак між ними існують значні відмінності

 • Алергія: організм Твого собаки виробив антитіла проти певної речовини. Як тільки він вступає з ним в контакт, активується захисний механізм. Відбувається алергічна реакція.
 • Непереносимість: реакція на подразнюючу речовину відбувається негайно, імунна система не бере участь у процесі.

Що Ти можеш зробити для Твого собаки у випадку непереносимості корму?

Спочатку відведи його до ветеринара, щоб визначити непереносимість. Це можливо зробити через дослідження крові та шкіри, а також шляхом дієти виключення. Для цього, Твій собака повинен протягом декількох тижнів їсти спеціальний алергенний корм, який складається тільки з певного виду м'яса та джерела вуглеводів. Ти можеш або придбати його вже готовим, або ж приготувати сам для собаки. Тобі допоможе план харчування, підготовлений ветеринарним лікарем.

Якщо алергени були визначені, може проводитися заміна корму. Це слід робити повільно та з терпінням. Бажаний ефект не буде відразу помітним на кожному собаці. У деяких випадках це триває до чверті року, поки симптоми алергії повністю не зникнуть.

Альтернативою для запропонованої дієти виключення є гіпоалергенний корм для собак. Спеціалісти радять його тому, що зазвичай він складається лише з декількох інгредієнтів. Це і той факт, що типові алергени відсутні, знижує ризик виникнення симптомів алергії. Крім того, високоперетравний, легкий сухий корм з багатьма поживними речовинами швидко і надійно стабілізує імунну систему і весь організм. Таким чином, за короткий час здоров'я Твого собаки знову набуває балансу. Однак, це не працює, якщо Твій чотирилапий друг дуже чутливий та реагує на широкий спектр речовин. Якщо це так, то, можливо, єдиним варіантом залишається дієта виключення. На додаток, Ти завжди повинен консультуватися з ветеринарним спеціалістом щодо питань непереносимості корму або алергії, та обговорити різні варіанти лікування, такі як дієта та гіпоалергенний корм для собак.

Help for your dog with intolerances

Якщо Твій собака не переносить певні інгредієнти корму або реагує на них алергічно, це, на жаль, не вилікується. Як правило, проблема зумовлена генетично, тому організм буде боротися з алергенами все життя. Єдине, що Ти можеш зробити, це зберігати певні речовин якомога далі від нього - тобто видалити їх з собачої дієти.

Крім того, алергія також може бути спровокована самим кормом для собак. Попри те, що Ти певний час згодовував його собаці, він раптом більше не може його переносити. Або Ти згодовуєш один і той самий вид корму, лише від іншого виробника, і це викликає алергічну реакцію. На думку експертів, це може бути викликане погіршенням якості кормів. Наприклад, можна побачити, що в інформації про інгредієнти корму зазначаються побічні продукти тваринного походження, цукор та штучні добавки. Тому важливо, щоб Ти годував свого собаку високоякісним кормом з натуральних і контрольованих сировинних продуктів, які доповнені вітамінами та мінералами для отримання дієти, оптимальної за поживними речовинами. Якщо такий корм пристосований до здоров'я, віку та потреб в енергії Твого улюбленця, Ти можеш згодовувати його постійно. Гіпоалергенний корм для собак Green Petfood має дуже гарну якість, тому що його рецептура була розроблена для спеціальної дієти, та для неї використовуються тільки відбірні інгредієнти. Крім того, виробництво і готовий продукт регулярно контролюються таким чином, щоб гіпоалергенний сухий корм не містив типових алергенних речовин.